Microsoft, Dünya Parola Günü Kapsamında Tüm Tüketiciler İçin Geçiş Anahtarı Desteği Ekliyor

Microsoft, uzun bir süredir hizmetlerinde oturum açmak için eski moda parolalar kullanmaktan uzaklaşıyor. İnsanların güçlü parolalar bulmasını sağlamak için Windows Hello, Microsoft Authenticator, FIDO2 güvenlik anahtarları gibi teknolojileri tanıtmıştı. Şirket, bugün ise Dünya Parola Günü kapsamında bu güne özel yeni hedefini duyurdu.

Microsoft, güvenlik blogunda bugün yayınladığı bir gönderide, tüm Microsoft tüketici hesaplarının artık geçiş anahtarlarının kullanımını desteklediğini duyurdu. Bu destek Windows, Google ve Apple platformlarında Microsoft hesabınızda oturum açmayı da kapsayacak. Bu, yüzünüz veya parmak iziniz gibi biyometrik yöntemleri veya bir cihaz PIN’ini kullanabilir.

Bir Microsoft hesabınız varsa, web sitesine giderek cihazınızı geçiş anahtarı desteği için ayarlayabilirsiniz. Ayarladıktan sonra cihazınızın kilidini nasıl açmak istediğinizi seçebilirsiniz.

Artık, Microsoft 365 ve Copilot gibi hizmetler de dahil olmak üzere Microsoft hesabınızda masaüstü ve mobil tarayıcılarda oturum açmak için geçiş anahtarlarını kullanabilirsiniz. Şirket, Microsoft’un mobil uygulamaları için geçiş anahtarı oturum açma desteğinin önümüzdeki haftalarda ekleneceğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir